01.05.2022 –  III Niedziela Wielkanocna

1. Dzisiaj przypada 3 niedziela wielkanocna, która jest obchodzona jako Niedziela biblijna. Modlimy się o Boże błogosławieństwo dla każdej ludzkiej pracy. Rozpoczynamy nabożeństwa majowe. W tygodniu będą po Mszy św. wieczornej, a w niedzielę po Mszy św. o godz. 10.30.

*   W poniedziałek, 02.05 – wspomnienie św. Atanazego, biskupa i doktora Kościoła.

*   We wtorek, 03.05 – uroczystość NMP Królowej Polski. Msze św. będą według porządku niedzielnego: o godz. 8.00 i 10.30.

*   W środę, 04.05 – wspomnienie św. Floriana, męczennika. Polecamy w naszej modlitwie szczególnie Druhów Strażaków.

*   W piątek, 06.05 – święto Świętych Apostołów Filipa i Jakuba.

3. W środę, 4 maja, rozpoczynamy próby dla dzieci komunijnych o godz. 17.00.

4. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek zapraszamy na adorację od godz. 17.30. Okazja do spowiedzi jest codziennie przed Mszą św. a w piątek od 6.30 oraz od 17.00. W sobotę po Mszy św. o godz.7.00 nabożeństwo Pierwszych Sobót Miesiąca.

5. Odwiedziny osób chorych i starszych będą w sobotę od godz. 9.00. Proszę potwierdzić zgłoszenia telefonicznie lub w kancelarii.

6.  W sobotę Nabożeństwo Fatimskie: godz. 17.15 – Różaniec Fatimski, godz. 18.00 – Msza św.

7. W sobotę Ksiądz Biskup Roman Pindel udzieli święceń diakonatu alumnom naszej diecezji. Otoczmy modlitwą kandydatów do święceń.

8. W przyszłą niedzielę, 8 maja, ofiarami do puszek możemy wspomóc diecezjalne  radio Anioł Beskidów.

9. W sklepiku jest do nabycia „Gość Niedzielny”, „Mały Gość” dla dzieci oraz inne tytuły prasy. Można również wypożyczyć wartościowe książki.

10. Dzieci i młodzież z Oazy serdecznie dziękują za złożone ofiary  na rekolekcje wakacyjne w kwocie 2789,50 zł

11. Serdecznie dziękuję mieszkańcom z ul. Racławickiej, państwu z numeru: 50, 46, 43, 42, 32, 28, 26, 24 za posprzątanie kościoła i złożoną ofiarę na potrzeby parafii.

O przygotowanie świątyni do następnej niedzieli proszę mieszkańców z ul. Nawieśnickiej, państwa z numeru: 13 oraz z ul. Wspólnej, państwa z numeru: 206, 202, 200A, 119A, 117, 115.

NIEDZIELA – 01.05.2021

8.00       Dziękczynna w rocznicę ślubu Izabeli i Piotra z prośbą o potrzebne łaski –  od Rodziców

10.30   +   Piotr Kamionka – od żony

18.00   +   Stefania Rajda w rocznicę śmierci

WTOREK – 03.05.2022 – NMP KRÓLOWEJ POLSKI

8.00   +   Jan Socała w 1 rocznicę śmierci

10.30   +   Bronisław Bury z synem Andrzejem i Rodzice

18.00        O dobre urodzaje i zachowanie od klęsk żywiołowych – od Róży Sułkowice Środkowe

18.00   +   Helena Kierpiec z córką Jadwigą

7.00   +   Janina i Władysław Łysoń z Rodzicami

18.00   +  Ks. Edward Kobiesa, Ks. Jerzy Leśko, Józef, Kazimierz i Andrzej Wójcikiewicz, Michał Kizner, Karol Witkowski, Janina Łysoń, Krystyna Talaga, Maria Skowron, Janina Chmiel, Dariusz Łysoń, Władysława Biczak, Anna Oboza, Karol Dwornik, Zofia Woźniak, Andrzej Malik, Helena Osowska, Cecylia Socała, Władysława Oboza, Krzysztof Socha, Bronisława Babik, Alicja Rokowska, Stanisław Rajda, Helena Młocek, Stanisława Żydek, Marian Rajda, Aleksandra Socała, Gniewko Brzazgacz, Maria Pilch, Adam Wojewodzic, Mirosław Buda, Irena Kukuła, Zofia Socała, Anna Buda, Andrzej Łysoń, Zygmunt Curzydło, Jan Socała, Paweł Bizoń, Zofia Bizoń, Władysław Pilch, Honorata Najbor, Henryk Chmiel, Krystyna Rajda, Tomasz Chmiel, Honorata Pasternak, Leszek Kosek, Dawid Skrzypiec, Alicja Ćwiertka, Małgorzata Turek, Marta Wojewodzic, Maria Rokowska, Aleksander Ćwiertka, Stanisław Bączek, Władysław Kołodziejczyk, Jan Łysoń, Czesław Wojewodzic, Franciszek Ćwiertka, Wiesław Łysoń. Ks. Pedro Maria Guembe, Józef Króliczek, Janina Płonka, Konstanty Potempa.

7.00      Za parafię

16.00      ślub: Anna Targosz i Jan Kiszka

17.15      Różaniec Fatimski

18.00      W intencji wynagrodzenia za grzechy przeciwko Niepokalanemu Sercu NMP

NIEDZIELA – 08.05.2021

8.00   +   Irena i Stanisław Kukuła oraz Agnieszka Kowalczyk z Rodzicami i rodzeństwem – od córki Barbary z Rodziną

10.30   +   Halina Mitura z 20 rocznicę śmierci o łaskę życia wiecznego

08.05.2022 –  IV Niedziela Wielkanocna

Ogłoszenia 1. Dzisiaj przypada 4 niedziela wielkanocna, która jest obchodzona jako Niedziela Dobrego Pasterza. Ofiarami do puszek możemy wspomóc diecezjalne radio Anioł Beskidów. Nabożeństwa majowe

01.05.2022 –  III Niedziela Wielkanocna

Ogłoszenia 1. Dzisiaj przypada 3 niedziela wielkanocna, która jest obchodzona jako Niedziela biblijna. Modlimy się o Boże błogosławieństwo dla każdej ludzkiej pracy. Rozpoczynamy nabożeństwa majowe.