Wskazania duszpasterskie – 30 maja 2020

1. Msza Święta

• Od 7 czerwca br. poprzednia dyspensa od uczestnictwa w niedzielnej i świątecznej Eucharystii obejmująca wszystkich wiernych Diecezji Bielsko-Żywieckiej zostaje zawężona do osób starszych, chorych i odczuwających lęk przed zarażeniem.
• Od 30 maja br. nie obowiązuje limit osób w kościele.
• Wszyscy przebywający w kościele z wyjątkiem sprawujących liturgię muszą mieć maseczki. Bardzo prosimy o przestrzeganie tej zasady.
• Nadal nie korzystamy z wody święconej.
• Zalecamy, aby Komunię świętą przyjmować na rękę. Księża są zobowiązani do dezynfekcji rąk przed i po zakończeniu rozdawania Komunii.
• Sakrament pokuty sprawujemy dalej według zasad podanych wcześniej – pamiętając o zachowaniu szczególnej ostrożności.
• Należy pamiętać o częstej dezynfekcji ławek i miejsc szczególnie dostępnych dla wiernych (klamek, poręczy, konfesjonałów).
• Na zewnątrz świątyni może się zgromadzić 150 osób – zachowując dystans 2 m między sobą (nie dotyczy to rodzin i osób mieszkających wspólnie).

2. Pogrzeb

• Od 30 maja br. nie obowiązuje limit osób w czasie uroczystości pogrzebowych zarówno w kościele, jak i na cmentarzu.

3. Spotkania Formacyjne

• Od 1 czerwca br. można powrócić do organizacji spotkań formacyjnych, pamiętając o zachowaniu zasad dystansu 2 m.
• Szczególnie należy zadbać o spotkania ministrantów i lektorów oraz oazy młodzieżowej.
• Spotkania powinny odbywać się w maseczkach.
• Warto zadbać o dezynfekcję rąk uczestników przed i po spotkaniu.

4. Bierzmowanie

• Jest możliwość indywidualnego umówienia bierzmowania z księżmi biskupami.
• Warunkiem jest ukończony proces przygotowania młodzieży do bierzmowania.
• Bezpośrednio przed bierzmowaniem należy przeprowadzić spotkania formacyjne i liturgiczne, zachowując zasady bezpieczeństwa – patrz punkt 3.

5. Boże Ciało

• Można zorganizować procesję Bożego Ciała tylko wokół kościoła z zachowaniem wszystkich norm sanitarnych (dystans 2 m lub maseczki oraz maksymalna liczba 150 wiernych).
• Warunkiem organizacji procesji jest pewność, że ksiądz proboszcz/administrator jest w stanie dopilnować, by wzięło w niej udział nie więcej niż 150 osób.
• Można zaproponować wiernym udział w adoracji Najświętszego Sakramentu po każdej Mszy świętej lub/i w adoracji popołudniowej.

6. Kancelaria Parafialna

• Można powrócić do zwyczajnego funkcjonowania kancelarii zachowując zasady bezpieczeństwa.
• Należy nosić maseczkę.
• Trzeba pamiętać o dezynfekcji.

7. Informacje dotyczące wyjazdów wakacyjnych oraz Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę zostaną podane w późniejszym terminie.

Źródło:

20.09.2020 – XXV NIEDZIELA ZWYKŁA.

Ogłoszenia      1. Obchodzimy dzisiaj Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Ofiarą do puszek możemy wspomóc Dziecezjalne Radio „ Anioł Beskidów”.      2. Obchody liturgiczne tygodnia:

13.09.2020 – XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA.

Ogłoszenia      1. Rozpoczynamy dzisiaj coroczny Tydzień Wychowania.      2. Obchody liturgiczne tygodnia: *   W poniedziałek, 14.09 – święto Podwyższenia Krzyża Świętego. *   We wtorek,

Wskazania duszpasterskie – 30 maja 2020

1. Msza Święta • Od 7 czerwca br. poprzednia dyspensa od uczestnictwa w niedzielnej i świątecznej Eucharystii obejmująca wszystkich wiernych Diecezji Bielsko-Żywieckiej zostaje zawężona do

Modlitwa o zatrzymanie epidemii