31.07.2022 – XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA

*   W poniedziałek, 01.08 – wspomnienie św. Alfonsa Marii Liguoriego, biskupa i doktora Kościoła. W tym dniu rozpoczynamy miesiąc trzeźwości i abstynencji.

*   We wtorek, 02.08 – spełniając zwykłe warunki, można uzyskać odpust zupełny Porcjunkuli.

*   w czwartek, 04.08 – wspomnienie św. Jana Marii Vianneya, kapłana.

*   W sobotę, 06.08 – święto Przemienienia Pańskiego. W tym dniu wyrusza piesza diecezjalna pielgrzymka na Jasną Górę.

2. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W pierwszy czwartek zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 17.30. Okazja do spowiedzi jest codziennie przed Mszą św. a w pierwszy piątek rano od 6.30 i po południu od godz. 17.00.

3. Odwiedziny osób chorych i starszych będą w pierwszą sobotę od godz. 9.00.

Proszę potwierdzić zgłoszenia telefonicznie lub w kancelarii.

4. W sobotę Nabożeństwo Fatimskie: godz. 17.15 – Różaniec Fatimski, godz. 18.00 – Msza św. i procesja.

5. W sklepiku jest do nabycia „Gość Niedzielny”, nowy numer „Małego Gościa” oraz inne tytuły prasy. Można również wypożyczyć ciekawe książki.

6. Serdecznie dziękuję mieszkańcom z ul. Racławickiej, państwu z numeru: 294, 293, 291, 290, 289, 287, 286, 285 za posprzątanie kościoła i złożoną ofiarę a Nowożeńcom za piękne kwiaty.

O przygotowanie świątyni do następnej niedzieli i kwiaty proszę mieszkańców z ul. Racławickiej, państwa z numeru: 284, 283, 281, 281, 278, 278A, 276.7. W gablocie znajdziemy informację o inwentaryzacji wyrobów azbestowych na terenie naszej Gminy.

NIEDZIELA – 31.07.2022

8.00   +   Jadwiga i Władysław Pustelnik oraz Maria Pustelnik – od syna Jana

10.30   +   Alojzy i Natalia Płonka

18.00   +   Janina Płonka – od rodziny Fraś

18.00   +   Zbigniew Wojewodzic w r. śmierci o dar życia wiecznego – od rodzeństwa

18.00   +    Anna Wisz o dar życia wiecznego

18.00   +   Krystyna Oboza – od córki Danuty

18.00      Dziękczynna w 70 urodziny Kazimierza z prośbą o błog. Boże i zdrowie – od dzieci

7.00   +   Wojciech Maciejczyk – od mamy

18.00   +  Ks. Edward Kobiesa, Ks. Jerzy Leśko, Józef, Kazimierz i Andrzej Wójcikiewicz, Michał Kizner, Karol Witkowski, Maria Skowron, Anna Oboza, Karol Dwornik, Zofia Woźniak, Andrzej Malik, Helena Osowska, Cecylia Socała, Władysława Oboza, Krzysztof Socha, Bronisława Babik, Alicja Rokowska, Stanisław Rajda, Helena Młocek, Stanisława Żydek, Marian Rajda, Aleksandra Socała, Gniewko Brzazgacz, Maria Pilch, Adam Wojewodzic, Mirosław Buda, Irena Kukuła, Zofia Socała, Anna Buda, Andrzej Łysoń, Zygmunt Curzydło, Jan Socała, Paweł Bizoń, Zofia Bizoń, Władysław Pilch, Honorata Najbor, Henryk Chmiel, Krystyna Rajda, Tomasz Chmiel, Honorata Pasternak, Leszek Kosek, Dawid Skrzypiec, Alicja Ćwiertka, Małgorzata Turek, Marta Wojewodzic, Maria Rokowska, Aleksander Ćwiertka, Stanisław Bączek, Władysław Kołodziejczyk, Jan Łysoń, Czesław Wojewodzic, Franciszek Ćwiertka, Wiesław Łysoń. Ks. Pedro Maria Guembe, Józef Króliczek, Janina Płonka, Konstanty Potempa, Stefania Bryzek, Jerzy Nowakowski, Teofila Witkowska, Halina Dybał, Tomasz Chmiel, Marcin Oboza, Bogusława Bury, Anna Curzydło-Kizner, Krystyna Oboza, Kazimierz Łysoń, Wojciech Maciejczyk.

7.00       Za parafię

17.15       Różaniec Fatimski

18.00       W intencji wynagrodzenia za grzechy przeciw Niepokalanemu Sercu NMP – od 6 Róży

NIEDZIELA – 07.08.2022