22.11.2020 – Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata.

1. Dzisiaj przeżywamy Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, po Mszy św.  odmówimy  Akt Poświęcenia Rodziny Ludzkiej Chrystusowi Królowi, abyśmy mogli zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

2. Obchody liturgiczne tygodnia:

*   We wtorek, 24.11 – wspomnienie świętych męczenników narodu wietnamskiego: Andrzeja Dung-Lac, kapłana i Towarzyszy.

*   W przyszłą niedzielę, 29 listopada, rozpoczyna się okres Adwentu i nowy rok liturgiczny.

3. W naszym kościele mogą przebywać 42 osób. Bardzo proszę nosić maseczki i zachowywać odpowiedni dystans między rodzinami.

4. W związku limitami wiernych w niedzielę jest odprawiana dodatkowa

Msza św. o godz. 14.00.

5. W sklepiku jest do nabycia „Gość Niedzielny”, „Mały Gość”, kalendarze i inne tytuły prasy.

6. Serdecznie dziękuję mieszkańcom z ul. Stromej, państwu z numeru: 2 oraz z ul. Racławickiej, państwu z numeru: 252A, 251, 251A, 249, 247, 246, 245 za posprzątanie kościoła i złożoną ofiarę na potrzeby parafii.
O przygotowanie świątyni do następnej niedzieli i kwiaty proszę mieszkańców z ul. Racławickiej, państwa z numeru: 242, 240, 239, 241 oraz z ul. Farmerskiej, państwa z numeru: 1, 5, 7, 9.

7.  Bóg zapłać wszystkim, którzy w tym trudnym czasie wspierają parafię.

8. Od przyszłej niedzieli będzie można nabyć świece Caritas oraz poświęcone opłatki na stół wigilijny. Ze wzgędu na pandemię opłatki będą dostępne w sklepiku lub w zakrystii. Ofiary składane przy tej okazji są naszym podziękowaniem za cołoroczną posługę panom kościelnemu i organiście. Bardzo proszę o dostarczenie opłatków osobom starszym, chorym i samotnym.

9. Serdecznie dziękuję za rozłożenie na ławkach mat docieplających pani Małgorzacie Łysoń z rodziną i panu Arturowi.

NIEDZIELA – 22.11.2020 – Urocz. Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata

8.00   +   Leszek Kiszka w 1 rocznicę śmierci – od żony

10.30       Dziekczynna w 18 urodziny Żanety z prośbą o błog. Boże i zdrowie

14.00       za parafię

18.00   +   Alojzy Łysoń w rocznicę śmierci z żoną Janiną – od syna Alojzego

18.00   +   Ks. Jerzy Leśko o dar zbawienia – od mieszkańców ulicy Farmerskiej

18.00   +   Rozalia i Bronisław Marek

18.00   +   Aniela Wawrzyn w 20 rocznicę śmierci z mężem Władysławem

18.00  +   Ks. Edward Kobiesa, Ks. Jerzy Leśko, Józef, Kazimierz i Andrzej Wójcikiewicz, Teodora Cibor, Ewa Socała, Edward Oboza, Helena Wiewióra, Andrzej Bury, Maria Osowska, Bożena Silvertand, Ryszard Kolber, Marian Ściga, Aniela Dwornik, Stanisław Socała, Janina Łakomiak, Michał Kizner, Stanisław Łysoń, Salomea Rokowska, Janusz Wojewodzic, Stanisław Chmiel, Karol Witkowski. Józef Wójcikiewicz, Jan Łysoń, Krzysztof Dybał, Eugeniusz Dybał, Tadeusz Dąbrowski, Leszek Kiszka, Leokadia Socała, Cecylia Łysoń, Eugeniusz Dwornik, Adam Babik, Urszula Oliwa, Janina Łysoń, Krystyna Talaga, Maria Skowron, Janina Chmiel, Dariusz Łysoń, Władysława Biczak, Anna Oboza, Karol Dwornik, Zofia Woźniak, Andrzej Malik, Helena Osowska, Cecylia Socała, Władysława Oboza, Krzysztof Socha, Bronisława Babik, Alicja Rokowska, Stanisław Rajda.

7.00   +   Bronisława Babik – od córki z mężem

18.00   +   Zdzisław Borgosz w 4 rocznicę śmierci – od żony i dzieci

NIEDZIELA – 29.11.2020 – I Niedziela Adwentu

8.00   +   Maria i Stanisław Chmiel z synami Jerzym i Marianem

10.30       Roczek Karola Ogiegło z prośbą o błog. Boże i zdrowie – od rodziców

14.00       za parafię

15.11.2020 – XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA.

Ogłoszenia          1. Obchody liturgiczne tygodnia: *   We wtorek, 17.11 – wspomnienie Św. Elżbiety Węgierskiej, zakonnicy. *   W środę, 18.11 – wspomnienie Bł. Karoliny

Modlitwa o zatrzymanie epidemii

Panie Jezu, Zbawicielu świata, Nadziejo, która nigdy nas nie zawodzi. Zmiłuj się nad nami i wybaw od wszelkiego zła. Prosimy Cię, abyś zdusił plagę tego