19.07.2020 – XVI NIEDZIELA ZWYKŁA.

1.  Dzisiaj po Mszach świętych z okazji wspomnienia św. Krzysztofa  odbędzie się obrzęd błogosławienia pojazdów oraz wszystkich podróżujących. Przy tej okazji będziemy mogli złożyć ofiarę na zakup środków transportu dla misjonarzy.

2. Obchody liturgiczne tygodnia:

*  W środę, 29.07 – wspomnienie Św. Marty.

*  W piątek, 31.07 – wspomnienie Św. Ignacego z Loyoli, kapłana.

*  W sobote, 01.08 – wspomnienie Św. Alfonsa Marii Liguoriego, biskupa i doktora Kościoła

*  W przyszłą niedziele, 2 sierpnia, przypada dzień odpustu Porcjonkuli.

3. W kościele nie obowiązują już limity wiernych, ale proszę nosić maseczki.

4. Odwiedziny osób chorych i starszych będą w pierwszy piątek miesiąca, 7 sierpnia, od godziny 9.00. Nowe osoby proszę zgłosić w kancelarii lub telefonicznie.

7. W sklepiku jest do nabycia nowy numer „Gościa Niedzielnego” oraz inne tytuły.

8. Serdecznie dziękuję mieszkańcom z ul. Nawieśnickiej, państwu z numeru: 13 oraz z ul. Wspólnej, państwu z numeru: 206, 119A, 117, 200A, 202, 115  za posprzątanie kościoła oraz przyozdobienie kwiatami.

O przygotowanie świątyni do następnej niedzieli oraz kwiaty proszę mieszkańców z ul. Wspólnej, państwa z numeru: 115A, 111, 107, 198, 198A, 196A, 196.

9. W tym tygodniu w poniedziałek, środę, czwartek i piątek Msze św. będą o godz. 17.00, natomiast we wtorek o godz. 7.00. Od poniedziałku do piątku kancelaria będzie nieczynna.

10. Bardzo dziękuję druhom OSP za wycięcie usychających i chorych świerków. W ich miejsce zostaną posadzone sosny hakowate, które ofiaruje pan Jan Piekiełko.  Serdeczne dziekuję za wywiezienie gałęzi panu Sławomirowi Kiszce; za uporządkowanie i posprzątanie terenu wokół kościoła panom: Arturowi Amrozi, Stanisłowowi Michałkowi, Andrzejowi Chmielowi, Robertowi Bieńkowi, Sławomirowi Szatkowskiemu oraz animatorom: Piotrowi Smolcowi i Krzysztofowi Homlowi. Serdeczne Bóg zapłać!

MSZE ŚW. I  NABOŻEŃSTWA

NIEDZIELA – 26.07.2020

8.00   +   Anna i Franciszek Fryś z wnuczką Katarzyną – od syna Zdzisława

z rodziną

10.30   +   Jadwiga Ramenda w 1 rocznicę śmierci z córką Lucyną – od syna

Zbigniewa z rodziną

14.00   Dziękczynna za otrzymane łaski z prośbą błog. Boże za wstawiennictwem

Matki Najświętszej

17.00   +   Janina Łysoń – od koleżanek synowej Haliny z Mabotexu

7.00      Dziękczynna za otrzymane łaski z prośbą o błog. Boże dla rodziny Gawior

17.00   +   Stanisław Oboza – od Rodziny

17.00   +   Jan Kanty Curzydło z żoną Anną i Piotr Lamecki – od syna Zygmunta z rodziną

17.00   +   Józef, Kazimierz i Andrzej Wójcikiewicz, Kazimierz Buda, Genowefa Żydek, Antoni Łysoń, Stanisław Łysoń, Janina Mieszczak, Ewa Wojewodzic, Krystyna Książek, Sławomir Łysoń, Teodora Cibor, Ewa Socała, Edward Oboza, Helena Wiewióra, Andrzej Bury, Maria Osowska, Bożena Silvertand, Ryszard Kolber, Marian Ściga, Aniela Dwornik, Stanisław Socała, Janina Łakomiak, Michał Kizner, Stanisław Łysoń, Salomea Rokowska, Janusz Wojewodzic, Stanisław Chmiel, Karol Witkowski. Józef Wójcikiewicz, Jan Łysoń, Krzysztof Dybał, Eugeniusz Dybał, Tadeusz Dąbrowski, Leszek Kiszka, Leokadia Socała, Cecylia Łysoń, Eugeniusz Dwornik, Adam Babik, Urszula Oliwa, Janina Łysoń, Krystyna Talaga, Maria Skowron, Janina Chmiel, Dariusz Łysoń.

7.00       za parafię

15.00       ślub: Sylwia Pietyra i Piotr Mironowicz

17.15       Różaniec Fatimski

18.00   +   Włdysław Kiszczak z rodzicami w rocznicę śmierci

NIEDZIELA – 02.08.2020

8.00   +   Anna i Tomasz Kubieniec oraz Anastazja Oboza

10.30   +   Stanisław Misiek w rocznicę śmierci, Katarzyna i Michał Fujawa

02.08.2020 – XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA.

Ogłoszenia      1. Obchody liturgiczne tygodnia: *   We wtorek, 04.08 – wspomnienie Św. Jana Marii Vianeya, kapłana. *   W czwartek, 06.08 – święto Przemienienia Pańskiego.

19.07.2020 – XVI NIEDZIELA ZWYKŁA.

Ogłoszenia      1.  Dzisiaj po Mszach świętych z okazji wspomnienia św. Krzysztofa  odbędzie się obrzęd błogosławienia pojazdów oraz wszystkich podróżujących. Przy tej okazji będziemy mogli

Wskazania duszpasterskie – 30 maja 2020

1. Msza Święta • Od 7 czerwca br. poprzednia dyspensa od uczestnictwa w niedzielnej i świątecznej Eucharystii obejmująca wszystkich wiernych Diecezji Bielsko-Żywieckiej zostaje zawężona do

Modlitwa o zatrzymanie epidemii