13.09.2020 – XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA.

1. Rozpoczynamy dzisiaj coroczny Tydzień Wychowania.

2. Obchody liturgiczne tygodnia:

*   W poniedziałek, 14.09 – święto Podwyższenia Krzyża Świętego.

*   We wtorek, 15.09 – wspomnienie NMP Bolesnej

*   W środę, 16.09 – wspomnienie Świętych męczenników Korneliusz, papieża i Cypriana, biskupa.

*   W piątek, 18.09 – święto Św. Stanisława Kostki, zakonnika i patrona Polski.

*   W środę, piątek i sobotę przypadają Kwartalne Dni Modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców.

* W przyszłą niedzielę, 20 września, obchodzimy Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Ofiarą i puszek możemy wspomóc Dziecezjalne Radio „ Anioł Beskidów”.

3.  W kościele nie obowiązują już limity wiernych, ale proszę nosić maseczki.

4. Bóg zapłać wszystkim, którzy w tym trudnym czasie wspierają parafię.

5. W sklepiku jest do nabycia nowy numer „Gościa Niedzielnego” oraz inne tytuły prasy.

6. W  czwartek po Mszy św. o godz. 18.00 będzie spotkanie z rodzicami uczniów klas siódmych i ósmych, którzy przygotowują się do sakramentu bierzmowania.

7. Oaza zaprasza dzieci i młodzież na spotkanie rozpoczynające nowy rok formacji w piątek o godz. 17.30 do salki nad zakrystią. W programie Msza św. o godz. 18.00, a następnie spotkanie integracyjne.

Spotkania Dzieci Bożych będą w sobotę o godz. 10.00, młodzieży w piątek po Mszy św.

8. Bóg zapłać za ofiarowane nowe, piekne kwiaty przed kościołem państwu Pawlikom.

9. Serdecznie dziękuję mieszkańcom z z ul. Wspólnej, państwu z numeru: 140A, 132, 130A, 130C, 130, 126A, 124, 124A za posprzątanie kościoła i złożoną ofiarę na potrzeby parafii.

O przygotowanie świątyni do następnej niedzieli oraz kwiaty proszę mieszkańców

z ul. Wspólnej, państwa z numeru: 122, 120, 118, 108/2, 61, 65, 67.

10. Ogłoszenie Grupy Modlitewnej: W związku z akcją modlitewną „ZAADOPTUJ NIEPRZYJACIELA KOŚCIOŁA” zwracamy się z prośbą do całej naszej wspólnoty parafialnej, aby oprócz modlitwy Koronką do Miłosierdzia Bożego w intencji wynagradzającej Panu Bogu za grzechy naszej parafii i nasilające się ataki na Kościół i kapłanów w naszej Ojczyźnie – podjąć również dowolne wyrzeczenia w ciągu jednego dnia miesiąca, od października do grudnia. Zgłoszenia i zapisy na wybrany dzień prowadzone są w sklepiku parafialnym. O szczegółach akcji można też poczytać w gablotce przy kościele.

NIEDZIELA – 13.09.2020

8.00   +   Stanisław i Maria Chmiel z synami Jerzym i Marianem

10.30   +   Marian Cibor w rocznicę śmierci z synem Januszem

PONIEDZIAŁEK – 14.09 – Święto Podwyższenia Krzyża

18.00   +   Antoni Łysoń w 2 rocznicę śmierci z żoną Anną

18.00   +   Julianna Kostrzewska w rocznicę śmierci

18.00   +   Karol Witkowski w 1 rocznicę śmierci – od żony i dzieci

18.00   +   Halina Kierczak w 22 rocznicę śmierci – od męża

PIĄTEK – 18.09 – Święto Stanisława Kostki

18.00  +   Józef, Kazimierz i Andrzej Wójcikiewicz, Kazimierz Buda, Genowefa Żydek, Antoni Łysoń, Stanisław Łysoń, Janina Mieszczak, Ewa Wojewodzic, Krystyna Książek, Sławomir Łysoń, Teodora Cibor, Ewa Socała, Edward Oboza, Helena Wiewióra, Andrzej Bury, Maria Osowska, Bożena Silvertand, Ryszard Kolber, Marian Ściga, Aniela Dwornik, Stanisław Socała, Janina Łakomiak, Michał Kizner, Stanisław Łysoń, Salomea Rokowska, Janusz Wojewodzic, Stanisław Chmiel, Karol Witkowski. Józef Wójcikiewicz, Jan Łysoń, Krzysztof Dybał, Eugeniusz Dybał, Tadeusz Dąbrowski, Leszek Kiszka, Leokadia Socała, Cecylia Łysoń, Eugeniusz Dwornik, Adam Babik, Urszula Oliwa, Janina Łysoń, Krystyna Talaga, Maria Skowron, Janina Chmiel, Dariusz Łysoń, Władysława Biczak, Anna Oboza, Karol Dwornik.

7.00         za parafię

18.00   +   Władysława Skrzypiec w 10 rocznicę śmierci, rodzeństwo i rodzice –

od Witka z rodziną

NIEDZIELA – 20.09.2020

8.00   +   Antoni i Zofia Młocek oraz Józef i Aniela Gondko

10.30   +   Rozalia i Stanisław Gumoś z córką Rozalią

20.09.2020 – XXV NIEDZIELA ZWYKŁA.

Ogłoszenia      1. Obchodzimy dzisiaj Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Ofiarą do puszek możemy wspomóc Dziecezjalne Radio „ Anioł Beskidów”.      2. Obchody liturgiczne tygodnia:

13.09.2020 – XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA.

Ogłoszenia      1. Rozpoczynamy dzisiaj coroczny Tydzień Wychowania.      2. Obchody liturgiczne tygodnia: *   W poniedziałek, 14.09 – święto Podwyższenia Krzyża Świętego. *   We wtorek,

Wskazania duszpasterskie – 30 maja 2020

1. Msza Święta • Od 7 czerwca br. poprzednia dyspensa od uczestnictwa w niedzielnej i świątecznej Eucharystii obejmująca wszystkich wiernych Diecezji Bielsko-Żywieckiej zostaje zawężona do

Modlitwa o zatrzymanie epidemii