12.06.2022 – Uroczystość Trójcy Świętej

*   W poniedziałek, 13.06 – wspomnienie Św. Antoniego z Padwy, kapłana i doktora Kościoła.

*   We wtorek, 14.06 – wspomnienie Bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika.

*   W czwartek, 16.06 – uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało.

W naszym kościele będą odprawione dwie Msze św.: o godz. 8.00 i 11.00. W tym roku procesja z Najśw. Sakramentem rozpocznie się po Mszy św. o godz. 8.00. Przejdziemy ul. Spokojną, następnie Środkową i Racławicką. Pierwszy ołtarz będzie przy ul. Spokojnej 25, który proszę, aby zbudowali mieszkańcy z grupy I i IV. Drugi ołtarz przy ul. Spokojnej 15 /gr. II i VI/. Trzeci ołtarz przy ul. Środowej 34 /gr. III i V/. Czwarty ołtarz przy ul. Racławickiej 176 /gr.VII/.

Zapraszamy do udziału w procesji dzieci z kl. III w strojach komunijnych, dzieci sypiące kwiaty, osoby niosące baldachim, feretrony, panie niosące światło, poczty sztandarowe i wszystkich parafian.

Udział w procesji jest wyrazem naszej wiary i wdzięczności za dar Eucharystii. Procesje z Najśw. Sakramentem będą w oktawie Bożego Ciała na zakończenie Mszy św. o godz. 18.00. W sklepiku są liczne dekoracje do wystroju domów na Boże Ciało. Banery do budowy ołtarzy można odebrać w zakrystii.

Naszą OSP prosimy o zapewnienie bezpieczeństwa w czasie procesji.

*   W piątek, 17.06 – wspomnienie św. Brata Alberta Chmielowskiego, zakonnika.

2. Nabożeństwa czerwcowe w tygodniu są odprawiane po Mszy św. wieczornej, a w niedzielę po Mszy św. o godz. 10.30.

3. W sklepiku jest do nabycia „Gość Niedzielny” oraz „Gość Extra” poświęcony Cudom Eucharystycznym. Można również wypożyczyć wartościowe książki.

4. Serdecznie dziękuję mieszkańcom z ul. Wspólnej, państwu z numeru 180, 176, 174, 172, 170, 168, 164, 154A za posprzątanie kościoła, kwiaty i złożoną ofiarę.

O przygotowanie świątyni do następnej niedzieli i kwiaty proszę mieszkańców z ul. Wspólnej, państwa z numeru: 160B, 152A, 152B, 150, 148, 146, 146A, 146B.

5. W niedzielę, 5 czerwca, ks. biskup Roman Pindel udzielił błogosławieństwa Nadzwyczajnym Szafarzom Komunii Świętej. Wśród nich jest nasz parafianin Pan Paweł

Rybacki, któremu z serca gratuluję i dziękuję za posługę w naszej wspólnocie.

6. Serdecznie zapraszamy do udziału w Diecezjalnej Pielgrzymce chorych do sankturium św. Józefa Bilczewskiego w Wilamowicach. Odbędzie się ona w sobotę 25 czerwca 2022 r. Rozpoczęcie o godz. 10:15. Msza św. za wszystkich chorych pod przewodnictwem ks. bpa Romana Pindla o godz. 11:00. Zapraszamy wszystkich chorych, niepełnosprawnych wraz z rodzinami i opiekunami.

NIEDZIELA – 12.06.2022- Uroczystość Trójcy Świętej

8.00   +   Kazimiera Bury w 12 rocznicę śmierci – od syna Jana

10.30   +   Kazimierz Dwornik w 7 rocznicę śmierci – od żony z rodziną

18.00   +   Jan Łysoń – od córki

18.00   +   Marian Babik z żoną Bronisławą

18.00      Dziękczynna od Róży Św. Jana Pawła II z prośbą o błog. Boże i opiekę Maryi w naszych rodzinach

CZWARTEK – Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa

8.00   +   Piotr Kamionka

11.00   +   Janina Łakomiak w 3 rocznicę śmierci – od synów Piotra i Pawła

18.00   +  Ks. Edward Kobiesa, Ks. Jerzy Leśko, Józef, Kazimierz i Andrzej Wójcikiewicz, Michał Kizner, Karol Witkowski, Maria Skowron, Janina Chmiel, Dariusz Łysoń, Władysława Biczak, Anna Oboza, Karol Dwornik, Zofia Woźniak, Andrzej Malik, Helena Osowska, Cecylia Socała, Władysława Oboza, Krzysztof Socha, Bronisława Babik, Alicja Rokowska, Stanisław Rajda, Helena Młocek, Stanisława Żydek, Marian Rajda, Aleksandra Socała, Gniewko Brzazgacz, Maria Pilch, Adam Wojewodzic, Mirosław Buda, Irena Kukuła, Zofia Socała, Anna Buda, Andrzej Łysoń, Zygmunt Curzydło, Jan Socała, Paweł Bizoń, Zofia Bizoń, Władysław Pilch, Honorata Najbor, Henryk Chmiel, Krystyna Rajda, Tomasz Chmiel, Honorata Pasternak, Leszek Kosek, Dawid Skrzypiec, Alicja Ćwiertka, Małgorzata Turek, Marta Wojewodzic, Maria Rokowska, Aleksander Ćwiertka, Stanisław Bączek, Władysław Kołodziejczyk, Jan Łysoń, Czesław Wojewodzic, Franciszek Ćwiertka, Wiesław Łysoń. Ks. Pedro Maria Guembe, Józef Króliczek, Janina Płonka, Konstanty Potempa, Stefania Bryzek, Jerzy Nowakowski, Teofila Witkowska, Halina Dybał, Tomasz Chmiel, Marcin Oboza, Bogusława Bury, Anna Curzydło-Kizner.

7.00        Za parafię

14.00        Ślub: Natalia Kasperek i Mateusz Łysoń

18.00   +   Józef Wójcikiewicz – od dzieci z rodzinami

NIEDZIELA – 19.06.2022