- Liturgiczne obchody tygodnia:
* W poniedziałek, 09.06 – święto NMP Matki Kościoła.
* W środę, 11.06 – wspomnienie św. Barnaby, apostoła.
* W czwartek, 12.06 – święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana.
* W piątek, 13.06 – wspomnienie św. Antoniego z Padwy, kapłana i doktora Kościoła.
* W przyszłą niedzielę, 15 czerwca, przypada uroczystość Najświętszej Trójcy.
- Nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa w tygodniu są po Mszy św. wieczornej, a w niedzielę po Mszy św. o godz. 10.30. Udział w nabożeństwach pomoże nam przygotować się do zawierzenia Sercu Jezusowemu naszych rodzin i całej Parafii. Przy ołtarzu Miłosierdzia Bożego znajduje się księga, do której mogą wpisywać się osoby pragnące zawierzyć siebie Najświętszemu Sercu Pana Jezusa.
- W środę, 11 czerwca, o godz. 17.00 będzie próba kandydatów do bierzmowania.
- Serdecznie zapraszamy wszystkich Parafian i Gości na koronację obrazu Matki Bożej Różańcowej, Pani Andrychowskiej, która odbędzie się 21 czerwca. Szczegółowe informacje znajdziemy na plakatach.
- Uroczystość Bożego Ciała przypada w tym roku 19 czerwca. Procesja Bożego Ciałarozpocznie się po Mszy św. o godz. 8.00 i przejdzie ulicą Spokojną, następnie Środkową i Racławicką. Pierwszy ołtarz będzie przy ul. Spokojnej 25, który proszę aby zbudowali mieszkańcy z grupy I i IV. Drugi ołtarz przy ul. Spokojnej 15 /gr. II i VI/. Trzeci ołtarz przy ul. Środowej 34 /gr. III i V/. Czwarty ołtarz przy ul. Racławickiej 176 /gr.VII/.
- W sklepiku jest do nabycia „Gość Niedzielny”, nowy numer „Małego Gościa”. Można również wypożyczyć ciekawe książki.
- Serdecznie dziękuję mieszkańcom z ul. Wiśniowej, państwu z numeru: 26A, 28, 30, 36, 40 oraz z ul. Zbożowej, państwu z numeru: 21 i 22 za posprzątanie kościoła i złożoną ofiarę na kwiaty. O przygotowanie świątyni do następnej niedzieli proszę mieszkańców z ul. Zbożowej, państwa z numeru: 18, 15, 13, 12, 11, 7, 5, 3.
MSZE ŚW. I NABOŻEŃSTWA
NIEDZIELA – 08.06.2025 – Urocz. Zesłania Ducha Świetego
8.00 + Władysław Witkowski w 15 r. śmierci z żoną Teofilą – od córki Anny z synami
10.30 + Teofil Płonka z Rodzicami
PONIEDZIAŁEK
18.00 + Stefania i Stefan Bryzek z zięciem Jerzym
WTOREK
18.00 + Stanisław Bryzek w 35 r. śmierci z teściami Józefem i Stanisławą oraz z córką Zofią
ŚRODA
18.00 + Aniela Łysoń z mężem Józefem i Rodzicami
CZWARTEK
18.00 + Jerzy Knap – od córki z rodziną
PIĄTEK
18.00 + Ks. Edward Kobiesa, Ks. Jerzy Leśko, Barbara Potempa, Kazimierz Budnik, Zdzisław Hatala, Andrzej Zięba, Wiesław Chmiel, Maria Miarka, Karolina Wójcikiewicz, Jan Targosz, Janina Lachendro, Krystyna Staniewska, Bronisława Bury, Nikola Bury, Maria Ćwiertka, Ryszard Żydek, Tadeusz Hatala, Helena Socha, Jan Płonka, Jan Kubik, Wiesław Rokowski, Leszek Płonka, Alojzy Sordyl, Krystyna Sordyl, Agnieszka Mazgaj, Jerzy Knap, Irena Buda.
SOBOTA
7.00 Za Parafię
15.00 Ślub Martyny Bieniek z Kamilem Krzysztoń
18.00 + Muhabbat Maria Łysoń w 11 rocznicę śmierci – od rodziny
NIEDZIELA – 15.06.2025 – Uroczystość Najświętszej Trójcy
8.00 + Jadwiga i Władysław Pustelnik oraz Maria – od syna Jana z rodziną
10.30 + Antoni Bizoń z żoną Marią