03.10.2021 – XXVII Niedziela Zwykła.

Kancelaria parafialna jest czynna od wtorku do niedzieli przez pół godziny po Mszy św. czyli od 18.30 do 19.00 oraz sobotę rano od godz. 7.30 do 8.00.

*   W poniedziałek, 04.10 – wspomnienie Św. Franciszka z Asyżu.

*   We wtorek, 05.10 – wspomnienie Św. Faustyny Kowalskiej, dziewicy.

*   W czwartek, 07.10 – wspomnienie NMP Różańcowej.

2. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca. Zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu i spowiedź od godz. 17.00. Po Mszy św. uczniowie ósmych klas będą mieli spotkanie w grupach przygotowujące ich do sakramentu bierzmowania. Natomiast uczniowie pierwszych klas szkół ponadpodstawowych będą mieli spotkanie przed bierzmowaniem w piątek po Mszy św. o godz. 18.00.

3. Nabożeństwa Różańcowe w tygodniu są odprawiane o 17.30, a w niedzielę po Mszy  św. o godz. 10.30. Gorąco zachęcam do odmawiania różańca dzieci, młodzież i dorosłych. W kolejne dni różaniec będą prowadziły poszczególne klasy: w niedzielę klasy 3, w poniedziałek – kl. 8, we wtorek – kl. 7,  w środę – kl. 6, w czwartek – kl. 5, piątek – Oaza, w sobotę – kl. 4.

4. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić XXI Dzień Papieski pod hasłem: „Nie lękajcie się!”. Będziemy mieli okazję wspomóc materialnie ofiarą do puszek dzieło, które nazywane jest „żywym pomnikiem Św. Jana Pawła II”. Fundacja Dzieło Nowego Tysiąclecia poprzez stypendia wspiera ponad 2000 młodych ludzi z całej Polski.

5. W kościele może być zajętych 75% miejsc. Do limitu nie wlicza się osob zaszczepionych. Bardzo proszę nosić maseczki i zachowywać odpowiedni dystans między rodzinami.

6. W sklepiku jest do nabycia „Gość Niedzielny”, „Mały Gość” oraz inne tytuły prasy.

7. Serdecznie dziękuję mieszkańcom z ul. Racławickiej, państwu z numeru: 257, 256, 255 oraz z ul. Stromej, państwu z numeru: 24, 21, 19 i 14 za posprzątanie kościoła oraz za kwiaty.

O przygotowanie świątyni do następnej niedzieli i kwiaty proszę mieszkańców z ul. Stromej, państwa numeru: 13, 11, 10, 10A, 8, 8A, 4, 2A.

8. Nasza szkoła zaprasza na piknik związany z otwarciem Szkolnego Obserwatorium 8 października od godz. 16.00. Szczegóły znajdziemy na stronie internetowej.

NIEDZIELA – 03.10.2021

8.00   +   Leszek Kiszka z Rodzicami o wieczne zbawienie – od żony

10.30   +   Kazimierz Smolec w 11 r. śmierci – od chrześnicy Magdy

18.00       Dziękczynna w 15 urodziny Zofii z prośbą o błog. Boże i zdrowie

18.00   +   Genowefa Żydek – od Anny Wider

18.00       Dziękczynna za otrzymane łaski i opiekę Matki Bożej oraz zdrowie dla Małgorzaty – od członkiń Róży Św. Jana Pawła II

18.00      O błog. Boże i opiekę Matki Bożej dla dzieci z Róży Rodziców

18.00   +   Ks. Edward Kobiesa, Ks. Jerzy Leśko, Józef, Kazimierz i Andrzej Wójcikiewicz, Michał Kizner, Janusz Wojewodzic, Stanisław Chmiel, Karol Witkowski. Józef Wójcikiewicz, Jan Łysoń, Krzysztof Dybał, Eugeniusz Dybał, Tadeusz Dąbrowski, Leszek Kiszka, Leokadia Socała, Cecylia Łysoń, Eugeniusz Dwornik, Adam Babik, Urszula Oliwa, Janina Łysoń, Krystyna Talaga, Maria Skowron, Janina Chmiel, Dariusz Łysoń, Władysława Biczak, Anna Oboza, Karol Dwornik, Zofia Woźniak, Andrzej Malik, Helena Osowska, Cecylia Socała, Władysława Oboza, Krzysztof Socha, Bronisława Babik, Alicja Rokowska, Stanisław Rajda, Helena Młocek, Stanisława Żydek, Marian Rajda, Aleksandra Socała, Gniewko Brzazgacz, Maria Pilch, Adam Wojewodzic, Mirosław Buda, Irena Kukuła, Zofia Socała, Anna Buda, Andrzej Łysoń, Zygmunt Curzydło, Jan Socała, Paweł Bizoń, Zofia Bizoń, Władysław Pilch, Honorata Najbor, Henryk Chmiel.

7.00        Za parafię

18.00   +   Jan i Julia Bizoń z synami – od synowej